Oran Sinpaş Satılık Ev Hizmeti

Oran Sinpaş Satılık Ev Hizmeti

Oran Sinpaş Satılık Ev Hizmeti Gayrimenkul satışına aracılık ederek komisyona hak kazanan meslek dalına emlakçılık adı verilir. Bu kapsamda Oran Sinpaş satılık ev hizmeti veren emlakçı firması gerekli pazarlama çalışmalarını yapacak ve yalnızca satış işlemi gerçekleşirse komisyon bedeline hak kazanacaktır.

Gayrimenkul danışmanı olmadan önce yetki belgesi alınmalı, daha sonra ise gerek mal sahipleri gerekse alıcılar ile çeşitli sözleşmeler yapılmalı ve her yer gösterme işlemi için Taşınmaz Gösterme Belgesi düzenlenmelidir. Bu sayede işletme sahipleri hem idari pazar cezalarına maruz kalmayacak hem de hukuken kendilerini güvence altına alacaklardır.

Oran Sinpaş Satılık Ev Yetkilendirme Sözleşmesi

Her ne kadar mal sahiplerine sözleşme imzalatmak emlakçılığın akışı içerisinde her zaman kolay olmasa da gerek yönetmelik gerekse kanunlar gereği yazılı bir yetkilendirme sözleşmesi imzalanması gereklidir. Aksi durumda emlakçılar komisyon alacaklarını mal sahiplerinden isteyemeyeceklerdir.

Yetkilendirme sözleşmesi en az iki adet kopya olacak şekilde düzenlenmeli ve 1 adet kopya taraflarda kalmalıdır. Yönetmelik gereği bu sözleşmelerde aşağıda yer alan hususların bulunması zorunludur:

 • Oran Sinpaş satılık ev hizmeti sunan işletmenin iletişim bilgileri, yetki belgesi numarası, temsile yetkili olan kişinin imzası, ismi ve soy ismi; ev sahibinin T.C kimlik numarası, iletişim bilgileri, ismi ve soy ismi.
 • Tarafların yükümlülükleri, sunulacak olan hizmetin nitelikleri ve kapsamı, komisyon oranı ve hizmet bedeli, cezai şart ve cayma parası, sözleşmenin süresi (en az 3 ay olabilir) ve sözleşme kendiliğinden uzayacak ise şartları, tarafların tebligat adresi.

Yukarıda yer alanlara ek olarak mal sahibinin başka emlakçılar ile anlaşıp anlaşmayacağı, pazarlama işlemlerinin hangi mecralarda olacağı, masraflardan kimin yükümlü olacağı gibi durumların belirlenmesinde fayda vardır. Ayrıca yetkilendirme sözleşmesinde konu gayrimenkulün;

 • Yapı ve imar kullanma izin durumu,
 • Tapu kaydı bilgileri, cinsi ve adresi,
 • Fiili kullanım durumu, büyüklüğü ve yaşı,
 • Kat, cephe ve manzara gibi konum özellikleri,
 • Dolmuş, otobüs ve metro gibi toplu taşıma araçlarının duraklarına yaklaşık olarak uzaklığı,
 • Okul, ibadethane, hastane, alışveriş merkezi, sinema, tiyatro ve piknik alanı gibi sosyal alanlara yaklaşık mesafesi,
 • İç özellikleri ve dış özellikleri,
 • Hisse, emsal ve öngörülen bina yüksekliği gibi bilgileri ile üzerinde etkili ya da dikili ürün bulunup bulunmadığı,
 • Gayrimenkul üzerinde ipotek, haciz vb. kısıtlamaların bulunup bulunmadığı.

Oran Sinpaş En İyi Satılık Evler

Oran Sinpaş satılık ev bulmak için yapmanız gereken tek şey firmamız ile iletişime geçmektir. Toprak Yatırım firması olarak sizin için en uygun olan satılık evleri kısa süre içerisinde buluyoruz. Evinizi sorunsuz bir şekilde satın almanızı sağlıyoruz.

Evini satmak isteyen müşterilerimizin yanında olarak bu süreci kolay bir şekilde halletmelerini sağlıyoruz. Her bütçe için uygun olan fiyatlarımız ile de müşterilerimizi çok mutlu etmeye devam ediyoruz.